Shou.pl

Piszemy o branży technologicznej, testujemy, recenzujemy i opisujemy najnowsze rozwiązania internetowe.

Co wyszukują internauci w Google? Dane za rok 2020

Co wyszukują internauci w Google? Dane za rok 2020

Trudny rok 2020 już za nami i jak zawsze, razem z powitaniem nowego roku otrzymujemy podsumowania i raporty za ubiegły rok od wielu firm oraz instytucji. W tym artykule sprawdzimy co Polacy wyszukiwali w 2020 roku oraz z jakich wyszukiwarek korzystają.

Wyszukiwarki internetowe w Polsce

rynek wyszukiwarek w polsce

Tutaj sytuacja zupełnie się nie zmieniła. W Polsce rynek wyszukiwarek zdecydowanie zdominowało Google i posiada obecnie ponad 97% udziału. Drugie miejsce zajmuje Bing z udziałem na poziomie 1.65%, a trzecie Yahoo z udziałem 0,51%. Co ciekawe wśród 5 najpopularniejszych wyszukiwarek w Polsce nie mamy wyszukiwarki od naszego wschodniego sąsiada Rosji – Yandex w naszym kraju zupełnie się nie przyjął.

Co wyszukiwali Polacy w Google

A teraz sprawdzimy jakie hasła zdobyły największą popularność w 2020 roku.

Najpopularniejsze w 2020

najpopularniejsze w 2020

Nietrudno zgadnąć co było tematem numer 1 w 2020 roku – oczywiście był to koronawirus. Wyszukiwaliśmy informacji również o tematach powiązanych z „zarazą”, czyli bonem turystycznym czy umożliwiającym naukę zdalną Google Classroom. Bardzo interesowały nas również wybory w USA oraz sytuacja w Iranie.

Filmy i seriale

Wyszukiwane w google filmy i seriale

Wśród filmów mamy szeroką gamę gatunków – od erotycznego 365 dni, po koreański dramat „Parasite” i dokumentalny film „Don Stanislao”. Jeśli chodzi o seriale to w 2020 królowały produkcje Netflixa „Dom z papieru” i „Gambit królowej”.

Poszukiwanie porad

poszukiwanie porad w google

W 2020 pytając Google o konkretne informacje w stylu „jak zrobić x”, również bardzo często interesowały nas tematy związane z obecną sytuacją, czyli „jak zrobić maseczkę”, „jak założyć profil zaufany” czy „jak złożyć bon turystyczny”.

Pomysły na

Wyszukiwane pomysły w google

Jakich pomysłów szukaliśmy w Google? Okazuje się, że przede wszystkim kulinarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę