Shou.pl

Piszemy o branży technologicznej, testujemy, recenzujemy i opisujemy najnowsze rozwiązania internetowe.

Dlaczego warto wybrać Woocommerce + podstawowe rozszerzenia

Dlaczego warto wybrać Woocommerce + podstawowe rozszerzenia

Branża e-commerce w naszym kraju rozwija się niezwykle dynamicznie i prężnie. Ilość osób robiących zakupy online rośnie z roku na rok. W 2019 roku już ponad 62% Polaków dokonało zakupu w sieci. Opłacalność zakładania sklepu internetowego to kwestia bezdyskusyjna. Najtrudniejszym etapem jest jednak wybór odpowiedniej platformy e-commerce.

Co to jest Woocommerce i dlaczego warto z niego skorzystać?

Woocommerce to wtyczka do popularnego systemu zarządzania treścią WordPress, na którym postawiono już miliony blogów, a także stron internetowych. Dzięki rozszerzeniu Woocommerce możemy przekształcić naszego bloga w sklep online w kilka chwil. Główną zaletą Woocommerce jest łatwość obsługi sklepu. W porównaniu do znanych i popularnych CMSów Open Source jak PrestaShop czy Magento, platforma Woocommerce jest niezwykle przyjazna dla początkujących i odporna na ich błędy.

Rozszerzenia do Woocommerce

Warto rozszerzyć podstawową wersję Woocommerce o rozszerzenia, które pozwolą nam dostosować sklep internetowy do naszych potrzeb, standardów branżowych i rynku w Polsce.

Google Analytics

Adres www: https://woocommerce.com/products/woocommerce-google-analytics/
Dzięki tej darmowej wtyczke możemy w kilka sekund podłączyć do naszego sklepu narzędzie Google Analytics, które pozwala nam śledzić zachowania użytkowników na stronie i analizować skuteczność prowadzonych działań reklamowych.

Mailchimp

Adres www: https://woocommerce.com/products/mailchimp-for-woocommerce/
Z pomocą tej wtyczki możemy zintegrować sklep z najpopularniejszym na świecie system do e-mail marketingu. Dzięki temu będziemy mogli budować bazę adresową z listą e-mail naszych klientów oraz potencjalnych klientów. Z wykorzstaniem Mailchimpa wyślemy do klientów comiesięczny newsletter lub informację o promocji.

Inpost

Adres www: https://inpost.pl/aktualnosci-praktyczna-instrukcja-wdrozenia-uslug-inpost-w-e-commerce
Z oficjalną wtyczką Inpostu wdrożymy paczkomaty do naszego sklepu internetowego.

Płatności24

Adres www: https://www.przelewy24.pl/wtyczki/woocommerce
Płatności24 to jedna z najpopularniejszych bramek płatniczych w Polsce. Dostarcza nam gotową wtyczkę, która pozwoli na wdrożenie w naszym sklepie najpopularniejszych płatności w naszym kraju.

Livechat

Adres www: https://woocommerce.com/products/livechat/
Livechat pozwoli Ci na kontakt z klientami za pomocą chatu umieszczonego na stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę