Shou.pl

Piszemy o branży technologicznej, testujemy, recenzujemy i opisujemy najnowsze rozwiązania internetowe.

Drupal CMS dla strony firmowej – dlaczego warto?

Drupal CMS dla strony firmowej – dlaczego warto?

Drupal CMS to jeden z najbardziej konfigurowalnych i zaawansowanych systemów zarządzania treścią z dostępnych na rynku. Dzięki temu idealnie sprawdzi się pod stworzenie firmowej strony firmowej, która docelowo miałaby być aktualizowana oraz rozszerzana o kolejne funkcjonalności. W poniższym artykule omówimy kiedy warto skorzystać z Drupal CMS i wskażemy kluczowe zalety tego systemu.

Open Source

Z Drupala każdy użytkownik może korzystać na licencji Open Source, co daje możliwość pobrania, edycji i modyfikacji do własnych potrzeb. Ideą Drupala jest otwartość oprogramowania. Jest to jedna z kluczowych zalet ponieważ w przypadku wdrożenia nie płacisz za tworzenie każdej funkcjonalności od nowa. Płacisz jedynie za dostosowanie całego systemu CMS do Twoch potrzeb.

Społeczność

W okół oprogramowania stworzyła się ogromna społeczność składająca się z użytkowników na różnym poziomie zaawansowania. To społeczność jest odpowiedzialna za dynamiczny rozwój oprogramowania w ostatnich latach i powstawnie szeregu modułów rozszerzających zakres funkcjonalności bazowych.

Bezpieczeństwo

Drupal to synonim bezpieczeństwa. Dokładne testowanie przez społeczność ekspercką i opcje konfiguracyjne pozwalające zabezpieczyć witrynę, czynią tego CMSa jednym z najbardziej bezpiecznych spośród dostępnych na rynku. Drupal jest bezpieczny ponieważ umożliwia między innymi pełne szyfrowanie bazy danych, integrację ze składnikami Syfony czy też system raportowania monitorujący naruszenia bezpieczeństwa.

SEO

Wyszukiwarka Google to kluczowe źródło pozyskiwania ruchu dla większości stron internetowych. Każdy przedsiębiorca wie, że SEO to klucz do zwiększenia świadomości marki i zdobycia nowych klientów. Drupal za darmo dostarcza szereg rozszerzeń umożliwiających dokładną optymalizację witryny pod SEO np.

  • PathAuto – umożliwiający automatyczne generowanie adresów URL
  • MetaTag – ustawienia unikalnych meta tagów dla każdej podstrony
  • XML Sitemap – automatycznie utworzy mapę strony w formacie XML dla wyszukiwarki
  • SEO Checklist – wsparcie teoretyczne dostarcza Ci listę elementów kluczowych z punktu widzenia SEO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę