Shou.pl

Piszemy o branży technologicznej, testujemy, recenzujemy i opisujemy najnowsze rozwiązania internetowe.

Ile kosztuje strona internetowa w 2020 roku?

Ile kosztuje strona internetowa w 2020 roku?

Stworzenie strony internetowej zawsze wiąże się z jednym pytaniem: „ile to kosztuje?”. Prawdą jest, że koszt budowy witryny w większej mierze uzależniony jest od budżetu, celów, wyboru agencji, systemu CMS i wielu innych. W tym artykule przedstawimy Ci główne elementy, które składają się na wycenę strony internetowej i ile należy poświęcić na jej wykonanie.

Co składa się na wycenę strony?

Nie będziemy ukrywać – nie da się podać nawet przybliżonej kwoty, którą będziesz musiał zapłacić za stworzenie strony internetowej. Najlepszą odpowiedzią jest „to zależy”. Sprawdź zatem, co wpływa na kosztorys.

Rodzaj strony

Cena wykonania strony zależy od tego, jak bardzo ma być ona złożona. Istnieje wiele rodzajów stron, dlatego warto na samym początku określić jakiej witryny potrzebujesz. Jeśli potrzebujesz krótkiej strony z informacją o firmie, wystarczy podstawowy projekt z niewielką ilością danych, więc takie zlecenie nie powinno zająć ani dużo czasu a koszty z pewnością będą mniejsze niż w przypadku strony z kilkoma sekcjami.

Portale internetowe, platformy e-commerce, blogi – koszt wykonania wszystkich większych projektów zależy od stopnia zaawansowania, im większa strona, tym więcej będzie kosztować jej stworzenie.

Wykonawca strony www

Wykonawca strony

W zależności od tego na kogo się zdecydujesz, otrzymasz różne oferty z wycenami. Agencja digitalowa i freelancer z pewnością policzą sobie więcej niż będą kosztować Cię gotowe szablony czy strona wygenerowana w kreatorze. Pamiętaj jednak, że strona powinna być odzwierciedleniem Twojej marki, dlatego lepiej wybrać profesjonalnego designera, który swoim doświadczeniem będzie mógł doradzić Ci odpowiedni kierunek, a to oczywiście trochę kosztuje.

Funkcjonalności

Twoja strona potrzebuje integracji z zewnętrznymi systemami? Niezbędne są dodatkowe funkcjonalności? Wdrażanie wtyczek, systemów lub pisanie customowych narzędzi jest dodatkowo wyceniane, więc zawsze dopytuj o tę kwestię i dokładnie sprawdź kosztorys.

Wybór systemu CMS

Wybór systemu CMS

System zarządzania treścią powinien być odpowiednio dopasowany do rodzaju strony. Wybierając Drupala, WordPressa czy Joomlę, otrzymujesz różne funkcjonalności, dzięki którym możesz tworzyć swoją stronę. Wybór CMS-a również wpływa na koszty budowy strony i tu warto wybierać ekspertów jak np. agencja Drupal czy dedykowane software house’y.

Koszty utrzymania strony

Na sam koniec nie można nie wspomnieć o kosztach dotyczących domeny, hostingu i obsługi technicznej witryny. Początkowo, strona nie musi być zasobożerna i wystarczy podstawowy pakiet, który wystarczy na działanie strony i nie będzie generować wielkich kosztów.

Wraz z rozwojem witryny będziesz potrzebować więcej mocy i funkcji, a to kolejny wydatek, który należy wziąć pod uwagę.

Jaki jest koszt strony internetowej – podsumowanie

Bardzo ciężko określić konkretną cenę stworzenia strony internetowej. Nie możemy również pokusić się o podanie widełek, gdyż koszt uwarunkowany jest zbyt wieloma zmiennymi, składającymi się na ostateczną wycenę. Proste strony będą kosztować mniej, bardziej złożone – więcej, jednak w celu dokładnych ofert, warto skonsultować się ze specjalistami i poznać szczegółowy zakres.

2 komentarzy do “Ile kosztuje strona internetowa w 2020 roku?

    1. Zdecydowanie WordPress. Jak potrzebujesz prostego bloga albo prostej strony wizytówki to za kilkaset złotych Ci ktoś to zrobi na oferia.pl albo innych portalach ogłoszeniowych tego typu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę