Shou.pl

Piszemy o branży technologicznej, testujemy, recenzujemy i opisujemy najnowsze rozwiązania internetowe.

Strona firmowa na CMS Drupal – dlaczego warto?

Strona firmowa na CMS Drupal – dlaczego warto?

Zaawansowane funkcjonalności Drupala czynią go systemem do zarządzania treścią, który świetnie sprawdzi się podczas tworzenia stron internetowych dla firm. Jakie cechy tego CMS-a sprawiają, że warto wykorzystać go na swojej witrynie? Dlaczego Drupal to najlepszy wybór? Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych zalet tego narzędzia.

Elastyczność i skalowalność w Drupal

Strony firmowe charakteryzują się różnymi grupami docelowymi oraz różnym charakterem, dlatego niezależnie od profilu i stopnia zaawansowania witryny, Drupal będzie dobrą opcją. System jest kompletną platformą do budowania rozwiązań cyfrowych, a dzięki możliwości dostarczania ogromnych ilości zasobów klientom, jest to również narzędzie wydajne.

  • Potrzebujesz na swojej stronie dużej ilości informacji?
  • Spodziewasz się dużego ruchu użytkowników jednocześnie?
  • A może po prostu twoja witryna ma mieć charakter informacyjny?

W każdym z tych przypadku Drupal obsłuży witrynę w bezproblemowy sposób, ponieważ jest poddawany ciągłym testom wydajności, dzięki czemu zapewnia wysoki poziom usług pod obciążeniem. Dodatkowo, wraz z rozwojem biznesu możesz odpowiednio rozszerzyć swoją witrynę o kolejne funkcjonalności, korzystając z modułów, których na oficjalnej stronie Drupal.org jest już ponad 40 000.

Bezpieczeństwo

Drupal jest ściśle kontrolowanym rozwiązaniem i znajduje się pod stałą kontrolą jego społeczności oraz specjalnie utworzonemu zespołowi, który zajmuje się wykrywaniem ewentualnych nieprawidłowości. Na zwiększenie poziomu zabezpieczeń mają również wpływ inne funkcjonalności, takie jak szyfrowanie haseł, zautomatyzowane mechanizmy wylogowań, system raportowania błędów rejestrujący każde naruszenie bezpieczeństwa czy też zarządzanie uprawnieniami użytkowników na stronie, zależnie od stopnia zaufania. Warto też wspomnieć, że ten system CMS jest zgodny ze wszystkimi standardami bezpieczeństwa Open Web Application Security Project.

Łatwość edycji i obsługi systemu

Kluczowa jest również prostota i szybkość w zarządzaniu treścią. Stronę obsługiwać może nawet kilkunastu użytkowników, dlatego warto zadbać o ten aspekt. Drupal posiada wbudowane funkcje do łatwego zarządzania treścią, a ich tworzenie i edytowanie jest naprawdę komfortowe, dzięki edytorowi WYSIWYG CKEditor.

CMS umożliwia też szybką edycję treści bez opuszczania strony, dlatego jako administrator już podczas przeglądania witryny możesz edytować jej zawartość. Wyżej wspominaliśmy też o przydzielaniu zakresu dostępów poszczególnym użytkownikom, którzy przy okazji tej sekcji, mogą mieć dostęp wyłącznie do tych elementów, za które są odpowiedzialni. Takie rozwiązanie ułatwia cały proces wstawiania treści na strony i usprawnia działania.

drupal cms dlaczego warto

Drupal – czy warto?

Tak naprawdę to tylko kilka z funkcjonalności Drupala, o których warto wspomnieć, a dzięki którym zyskał on miano jednego z najlepszych CMS-ów na rynku. Decydując się na Drupal CMS możesz mieć pewność, że w pakiecie otrzymasz narzędzie, które dopasuje się do Twoich potrzeb i umożliwia rozwój twojej firmowej strony w przyszłości.

1 komentarz do “Strona firmowa na CMS Drupal – dlaczego warto?

  1. Warto się przełamać i spróbować z Drupalem. Joomla się chowa, a WordPress sprawdzi się tylko do podstawowych stron. Jeśli masz ambitny projekt pełny niekonwencjonalnych rozwiązań to tylko Drupal!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę