Shou.pl

Piszemy o branży technologicznej, testujemy, recenzujemy i opisujemy najnowsze rozwiązania internetowe.

System Magento CMS – co to jest? Opis i zalety platformy

System Magento CMS – co to jest? Opis i zalety platformy

Rozpoczynasz swoją działalność w świecie online? Z pewnością poszukujesz platformy e-commerce, która umożliwi Ci handel elektroniczny. Na rynku znajdziesz wiele dostępnych narzędzi, które oferują takie możliwości, dlatego w dzisiejszym artykule przygotowaliśmy listę zalet systemu Magento – jednego z liderów rozwiązań e-commerce na świecie. Czym jest ta platforma i co charakteryzuje sklepy Magento? O tym w poniższym artykule.

Co to jest Magento?

Jeśli nie słyszałeś jeszcze o Magento, to zacznijmy od kilku słów wstępu. Magento jest platformą e-commerce opartą na technologii open source, zatem jest rozwiązaniem bezpłatnym. Na rynku Magento pojawiło się w 2008 roku, a obecnie korzysta z niej wiele znanych światowych marek. Popularne sklepy Magento to m.in. Nike, Samsung i polska marka eobuwie. W swoim środowisku, platforma ta ma opinię jednego z najbardziej wszechstronnych narzędzi do prowadzenia działalności e-commerce.

Zalety Magento CMS

Opinia o Magento, jako złożone i zaawansowane rozwiązanie nie wzięła się znikąd. Jakie zalety posiada system Magento?

Open source

Tak jak już wspominaliśmy na wstępie, Magento jest rozwiązaniem open source, zatem jego kod źródłowy jest dostępny dla użytkowników bezpłatnie. Taka opcja to nie tylko mniejsze koszty za oprogramowanie, ale również większe możliwości, jeśli chodzi o specjalistów Magento. Pomoc techniczna w oprogramowaniach open source będzie łatwiej dostępna niż w przypadku autorskich rozwiązań, dzięki czemu nie ma ograniczeń do np. jednej agencji czy jednego wykonawcy.

Przyjazny dla urządzeń mobilnych

Responsywny widok jest niezbędny, by odnieść sukces w e-commerce. Magento pozwala bez trudu stworzyć witrynę mobilną, która umożliwia przeglądanie produktów w sklepie internetowym na każdym urządzeniu, niezależnie od rozmiaru, na którym jest wyświetlany.

Elastyczność i skalowalność

Elastyczność to zdecydowany atut Magento. Możliwość modyfikacji kodu źródłowego i dopasowanie oprogramowania do naszych wymagań i potrzeb pozwala osiągnąć pożądaną funkcjonalność i osiągać maksimum możliwości. W miarę rozwoju firmy, sklepy Magento uporają się ze wzrostem witryny i bez większych problemów obsłużą zwiększoną liczbę klientów, ale też produktów na stronie.

Zaawansowana funkcjonalność

Magento posiada wiele funkcji, których nie znajdziesz wśród konkurencyjnych platform e-commerce, dlatego to jeden z największych plusów wyboru Magento. Dodatkowo społeczność aktywnie tworzy moduły rozszerzające funkcjonalności sklepu – https://smartbees.pl/uslugi/magento/moduly-magento-2 .

Platforma umożliwia zarządzanie wieloma sklepami, obsługę wielu walut i wielu języków oraz daje zaawansowane możliwości prowadzenia działań marketingowych i sprzedażowych. Warto też wspomnieć, że funkcjonalności Magento można dodatkowo poszerzać dostępnymi wtyczkami tworzonymi przez społeczność tegoż skryptu.

Czy Magento jest platformą dla każdego?

Rozwiązanie to jest przeznaczone głównie dla średnich i dużych sklepów internetowych potrzebujących oprogramowania, które nie będzie ich ograniczać. Małe sklepy nie wykorzystają w pełni potencjału tego narzędzia, jeśli jednak rozważasz ekspansję na nowe rynki lub mocny rozwój, to mimo wszystko warto rozważyć właśnie Magento.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na górę